• Centrum pro dětský sluch Tamtam o.p.s.
 • Hábova 1571, 15500 Praha 5
 • IČ 00499811
 • slider

  Pro děti se sluchovým postižením a jejich rodiny

 • 11807677_869517843128830_7434671847193913057_o
 • 2017-12-01-16-18-16
 • 2017-12-01-17-23-09
 • 12

Kde nás najdete

Karlovarský krajÚstecký krajPlzeňský krajJihočeský krajPrahaStředočeský krajVysočinaJihomoravský krajZlínský krajMoravskoslezký krajOlomoucký krajPardubický krajKrálovéhradecký krajLiberecký kraj

Působíme v celé České republice.
V aktivní mapě najdete, jaké služby
ve Vašem kraji poskytujeme.

Služby

Raná péče Čechy

ico-cechy

Vítáme Vás na stránce služby Raná péče Čechy, která působí na území devíti krajů České republiky a poskytuje terénní službu rané péče rodinám s dětmi se sluchovým postižením od narození maximálně do sedmi let věku. Raná péče Čechy je členem Asociace rané péče. –  celostátní profesní organizace sdružující poskytovatele rané péče.

Název službyRaná péče Čechy
Identifikátor 5002625
Místo poskytování službyHábova 1571, 155 00 Praha 5
Služba je poskytována terénní formou v domácím prostředí uživatelů.
Územní působnost službyHlavní město Praha, Jihočeský kraj, Karlovarský kraj, Královéhradecký kraj, Liberecký kraj, část Pardubického kraje (území obce s rozšířenou působností Pardubice, Chrudim, Holice, Vysoké Mýto, Přelouč), Plzeňský kraj, Středočeský kraj, Ústecký kraj.
Forma službyTerénní, doplněná o ambulantní konzultace
Provozní doba službyterénní forma služby (pondělí až pátek od 7:00 do 19:00)

ambulantní forma služby (čtvrtek od 9 do 15 hodin a dále dle domluvy v rámci provozní doby terénní služby).

Kapacita služby 140 rodin
Cena službySlužba je poskytována bezplatně
Poslání služby Podporujeme rodinu s dítětem se sluchovým postižením, aby zvládla novou situaci, naučila se komunikovat se svým dítětem a mohla žít běžným způsobem života.
Cíl služby
 • Rodina se orientuje v situaci spojené s péčí o dítě s postižením a jeho výchovou.
 • Rodina a dítě spolu umí komunikovat tak, aby byl podporován celkový vývoj dítěte s ohledem na jeho individuální možnosti a potřeby.
 • Rodina umí využívat své vlastní zdroje, zná další možnosti podpory a dle svého zájmu se zapojuje do běžně dostupných aktivit pro dítě a rodinu.
Cílová skupina službyCílovou skupinou služby jsou rodiny s dětmi se sluchovým postižením raného věku od 0 do 7 let žijících na území Hlavního města Prahy, Jihočeského, Karlovarského, Královéhradeckého, Libereckého, Plzeňského, Středočeského, Ústeckého kraje a části kraje Pardubického (území obce s rozšířenou působností Pardubice, Chrudim, Holice, Vysoké Mýto, Přelouč). Služby mohou být rodinám poskytovány od narození dítěte nebo odhalení jeho sluchového postižení (či vyslovení podezření) do nástupu dítěte do školského zařízení nebo jiné návazné služby, maximálně do sedmi let věku dítěte.
DokumentyVzor smlouvy o poskytování raná péče

Informační brožura o službě raná péče

Služba rané péče probíhá formou pravidelných terénních konzultací poradce rané péče v domácím prostředí rodiny a dítěte. Služba rané péče jsou dle zákona rodinám s dětmi od narození do sedmi let poskytovány bezplatně.

Partnerský přístup

Našim klientům poskytujeme potřebnou šíři informací tak, abychom jim umožnili jejich kvalifikované a zodpovědné rozhodnutí o sobě, respektive o jejich dětech se sluchovým postižením.

Služby rané péče využívají rodiny na základě vlastního rozhodnutí. Rodiče dětí se sluchovým postižením vnímáme jako platné členy multidisciplinárního týmu, který plánuje, realizuje a hodnotí postup péče o jejich dítě.

V domácím prostředí

Snažíme se respektovat pro rodinu i dítě přirozené prostředí, proto jsou naše služby poskytovány především přímo v rodinách. Při naší práci využíváme co nejvíce přirozených zdrojů pomůcek a metod. Respektujeme běžný chod a rytmus rodiny.

Nezávislost

Nezávislost vnímáme ve dvou rovinách. V první rovině vnímáme naši vlastní nezávislost coby experta na problematiku dětského sluchu, nezávislého na dalších subjektech. Díky tomu můžeme našim klientům vždy poskytnout kvalitní a nestranné zhodnocení jejich situace, doporučení a služby.

Ve druhé rovině podporujeme rodiče a dítě k využívání vlastních zdrojů pro zvládnutí situace, ve které se nacházejí. Snažíme se předcházet vzniku závislosti na sociálním systému.

Služby našich terénních pracovníků jsou poskytovány bezplatně. Díky tomu je můžeme nabídnout každé potřebné rodině, bez ohledu na její příjmy.

Mezioborová spolupráce

Jsme si vědomi toho, že kvalitní a účinná péče o děti se sluchovým postižením vyžaduje multidisciplinární přístup. Snažíme se proto vytvářet týmy zahrnující jak naše interní pracovníky, tak i externí specialisty a rodiče dětí. Díky tomu zajišťujeme pro dítě komplexní péči.

Více informací o tom, jak služba probíhá najdete v dokumentu Informační brožura o službě raná péče

Zde můžete napsat zpětnou vazbu

Mgr. Martina Péčová

vedoucí služby, metodik a garant

Martina Péčová

PhDr. Iva Jungwirthová

zástupce vedoucí služby
sociální pracovník – poradce rané péče

Iva Jungwirthová

Marcela Peřinová, DiS.

sociální pracovník – poradce rané péče

 Marcela Peřinová

Mgr. Štěpánka Kolková

sociální pracovník – poradce rané péče

Štepánka Kolková

Mgr. Alžběta Osmančíková

sociální pracovník – poradce rané péče

Alžběta Osmančíková

Michaela Bezděková, DiS.

sociální pracovník – poradce rané péče

 Michaela Bezděková

Mgr. Petra Verdis

sociální pracovník – poradce rané péče

 

Bc. Šárka Švarcová

sociální pracovník – poradce rané péče

 

Bc. Helena Radová

sociální pracovník – poradce rané péče

 

Mgr. Klára Bendíková

koordinátor sociální služby

Mgr. Lenka Veselá

sociální pracovník – poradce rané péče

t. č. na mateřské dovolené

lenicka-2

Raná péče Čechy

Centrum pro dětský sluch Tamtam, o.p.s.
Hábova 1571, 155 00 Praha 5 – Stodůlky
Tel: +420 251 510 744
Email: Vedoucí služby: Mgr. Martina Péčová